Tym razem wyjątkowo okrojona kolejka!

Tym razem czeka Nas kolejka wyjątkowo okrojona w spotkania. Duży na to wpływ ma spotkanie polskiej reprezentacji, które każdy sympatyk piłki nożnej chce zobaczyć. Dlatego między innymi będzie to kolejka która zakończy się już o 21. Mało tego. O godzinie 20.00 odbędzie się tylko jeden mecz, a pozostałe(aż 4) spotkania będą rozgrywane o godzinie 19.00. Oto wszystkie spotkania zaplanowane na najbliższą niedzielę.

OKS Polonia Witosa vs KS Silesia Katowice (godz.19.00, Klatka)

Walczącej o szóstą pozycję Polonii przyjdzie tym razem się zmierzyć z drużyną KS Silesii, którą w pierwszej rundzie rozgromili zwyciężając aż 20 bramkami. Teraz także oni są zdecydowanym faworytem tego spotkania, gdyż w tej rundzie również wyglądają lepiej od swoich rywali. Jeśli zależy im na 6 miejscu, które bez wątpienia byłoby dużym osiągnięciem nie mogą sobie pozwolić na wpadki w meczach gdzie są zdecydowanymi faworytami, ponieważ walka o tę pozycję jest bardzo zażarta. Zespół Silesii musi natomiast w każdym spotkaniu dawać z siebie wszystko, gdyż aktualnie znajdują się na miejscu 14 i jest to najniższe miejsce jakie zajmowali w tym sezonie, a co gorsza pozycja ta jest “premiowana” grą w barażu o utrzymanie w pierwszej lidze. Dlatego nie mamy wątpliwości, że w każdym z najbliższych spotkań będą dawać z siebie wszystko. Nie wydaje się jednak, żeby to starczyło na nawiązanie walki z silną drużyną z osiedla Witosa.

Nankatsu vs FC WTS (godz.19.00, Boisko A)

Pierwszy poważniejszy test dla FC WTS-u. Przyjdzie im się zmierzyć z bardzo doświadczoną drużyną Nankatsu, która aktualnie może nie jest w najlepszej formie, ale zawsze jest groźna dla każdego i potrzebuje punktów, które pomogłyby jej złapać odpowiedni rytm. Drużyna osłabiona brakiem Marcina Musioła i Kamila Kozielskiego traci dużo na jakości przez co ich gra nie wygląda tak jak można byłoby oczekiwać. Dla nich gra FC WTSu będzie dużą niewiadomą, która może przemówić na korzyść zespołu Kamila Korczewskiego. Jak na razie w pierwszej lidze jego zespół notuje same zwycięstwa. Wydaje się jednak, że Nankatsu mimo swoich problemów jest zdecydowanie najsilniejszą drużyną z jaką przyszło im się do tej pory zmierzyć. Tak więc pojedynek najstarszej drużyny w historii Naszej ligi z ekipą najmłodszą stażem w najwyższej klasie rozgrywkowej zapowiada się bardzo ciekawie. Liczymy, że tak będzie, a mecz ten pokaże aktualną siłę obu drużyn.

Sparta Ochojec vs Szmaragdowe Morze (godz.19.00, Boisko B)

Tutaj ciężko się pokusić o jakąkolwiek prognozę. Dwie drużyny mające bardzo duży potencjał, chociaż w tym sezonie nie liczące się już w walce o najwyższe cele wybiegną na boisko B o godzinie 19.00 i naprawdę trudno stwierdzić kto jest faworytem tego pojedynku. Sparta cały czas regularnie przeplata spotkania dobre, a wręcz znakomite ze słabymi, Szmaragdowe Morze w tej rundzie prezentuje się lepiej niż dobrze, a ich defensor-Sebastian Szostok wyrasta na jednego z najlepszych na swojej pozycji w lidze. Teraz nie będzie miał łatwego zadania, ponieważ w Sparcie z przodu szaleją młodzi Mateusz Aleksandrów i Damian Pyzik którzy już wyrobili sobie opinię czołowych zawodników ligi. Zawodników posiadających duże umiejętności będzie tu znacznie więcej. Z podobną liczbą po obu stronach co zwiastuje bardzo ciekawe widowisko. Z pewnością jest to mecz dla którego warto zjawić się na “Rapidzie”.

Młoda Gwardia vs E.T.B Dobre Chłopaki (godz,19.00, Boisko C)
W poprzedniej rundzie obie drużyny prezentowały się znacznie gorzej niż w tej, a górą z ich bezpośredniego pojedynku wyszła drużyna E.T.B. Teraz poziom gry wygląda po obu stronach znacznie lepiej, a pojedynek ten zasłużył na miano najciekawszego spotkania tego okrojonego w mecze wieczoru. Delikatnym faworytem wydaje się być Młoda Gwardia która z pewnością będzie chciała powetować sobie porażkę jesienią tym bardziej, że liczy się jeszcze w walce o podium rozgrywek. Patrząc jednak na grę E.T.B w tej rundzie wcale nie będzie o to łatwo, bo to znacznie lepsza drużyna niż przed przerwą zimową. Pomarańczowi liczą się w walce o szóste miejsce, które byłoby sukcesem patrząc na sytuację sprzed kilku tygodni. Spodziewamy się tutaj na pojedynku na wysokim poziomie sportowym oraz obfitującego w wiele emocji.

Orlik Team Katowice vs Nie ma bumbap (godz.20.00, Boisko A)
Bardzo ważne spotkania zarówno dla jednych jak i drugich. Będzie to mecz z cyklu tych o “6 punktów”, ponieważ obie drużyny będą się dwoić i troić, aby uniknąć miejsca barażowego, gdyż poziom drugiej ligi jest bardzo wysoki i drużyna która zajmie 3 miejsce w grupie mistrzowskiej bez dwóch zdań będzie realnym zagrożeniem dla 14 drużyny pierwszej ligi. Warto więc zająć miejsce wyższe, a 3 punkty w tym pojedynku mogą okazać się nawet kluczowe. Na daną chwilę Orlik zajmuje 12, a Nie ma bumbap 13 miejsce i mają tylko punkt przewagi nad 14 Silesią. Kolejnych oczek obie drużyny muszą szukać gdzie się da, a mecze między sobą są na to podwójną okazją. Będzie to pojedynek walki na który z pewnością warto zwrócić uwagę. Na pewno też obie drużyny świadome jakie to ważne spotkanie podejdą do niego w najlepszych dostępnych składach.