Luty w liczbach!

PRZEGLĄD KATOWICKICH ROZGRYWEK W LIGACH I-III – Luty 2017

W lutym na katowickich boiskach rywalizowało ze sobą 21 ekip. W pierwszej lidze funkcjonującej w oparciu o terminarz swoje spotkania rozegrała każda z 16 drużyn, druga liga natomiast dopiero budzi się z zimowego snu gdyż mecze rozegrało w tym samym czasie jedynie 5 zespołów (3 w grupie B, oraz 2 w grupie A). W najniższej klasie rozgrywkowej w lutym nie rywalizowano.

Najwięcej, bo aż 27 meczów (90% wszystkich) odbyło się w pierwszej lidze, w grupie B ligi drugiej rozegrano 2 spotkania (6,67%) a w grupie A na tym samym poziomie ligowym odbył się jeden mecz (3,33%).W lutowych spotkaniach padło łącznie408goli, z czego 332bramki (81,37%) strzelono w pierwszej lidze, 47 bramek (11,52%%) padło w grupie B ligi drugiej, a w grupie A na tym samym poziomie ligowym kibice zobaczyli 29 goli (7,11%).

Najbardziej obfitujące w bramki okazały się w lutym mecze grupy A ligi drugiej gdzie przeciętnie w jednym spotkaniu kibice mogli zobaczyć 29 goli. W meczach grupy B drugiej ligi padało średnio 23,5 gola na jedno spotkanie, a najmniej obfitujące w trafienia okazały się mecze najwyższej klasy rozgrywkowej ze średnią 12,30 gola na mecz. Spośród poszczególnych drużyn najwięcej bramek na mecz padało w spotkaniu drugoligowej drużyny z grupy B–MKS Ligota(37 goli na mecz)natomiastnajmniej, bo zaledwie 7trafieńna mecz odnotowano w meczach ekipy Szmaragdowe Morzewystępującej w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Od marca drużyny występujące w ligach drugich zostały podzielone na nowe grupy: mistrzowską i spadkową. A co za tym idzie po zakończeniu sezonu najlepsze z drużyn znajdujących się w grupie mistrzowskiej awansują do pierwszej ligi, a najsłabsze ekipy z grupy spadkowej zostaną zdegradowane do najniższej klasy rozgrywkowej.

Poniższe zestawienie pokazuje, które drużyny uzyskały najlepsze wyniki w lutym 2017:

OGÓLNIE:

Najwięcej wywalczonych punktów w miesiącu: TS RŚLG Katowice (15 pkt)

Najwięcej zdobytych bramek w miesiącu: OKS Polonia Witosa (46bramek)

Najmniej bramek straconych w miesiącu: KKS Rawa Katowice(6 bramek)

Najkorzystniejszy bilans bramkowy: Uwolnić Barabasza, TS RŚLG Katowice (+31bramek)

I LIGA:

Najwięcej wywalczonych punktów w miesiącu: TS RŚLG Katowice (15 pkt)

Najwięcej zdobytych bramek w miesiącu: OKS Polonia Witosa (46 bramek)

Najmniej bramek straconych w miesiącu: KKS Rawa Katowice (6 bramek)

Najkorzystniejszy bilans bramkowy: TS RŚLG Katowice (+31 bramek)

II LIGA – GRUPA A:

Najwięcej wywalczonych punktów w miesiącu: FC WTS(3pkt)

Najwięcej zdobytych bramek w miesiącu: FC WTS (16 bramek)

Najmniej bramek straconych w miesiącu: FC WTS(13 bramek)

Najkorzystniejszy bilans bramkowy: FC WTS (+3bramki)

II LIGA – GRUPA B:

Najwięcej wywalczonych punktów w miesiącu: Uwolnić Barabasza (6 pkt)

Najwięcej zdobytych bramek w miesiącu: Uwolnić Barabasza (39 bramek)

Najmniej bramek straconych w miesiącu: K.S. Brynovia(7 bramek)

Najkorzystniejszy bilans bramkowy: Uwolnić Barabasza (+31 bramek)

Zestawienie uwzględnia spotkania ligowe, które zostały rozegrane w lutym 2017.